log in

Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Gubina z okazji Święta Wojska Polskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przy pięknej słonecznej pogodzie, trzydziestu zawodników stanęło w szranki w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza z okazji Święta Wojska Polskiego. Zawody rozegrane 15 sierpnia na strzelnicy Wojskowego Koła Łowieckiego Lis były kolejną imprezą mającą upamiętnić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Organizatorem współzawodnictwa było Stowarzyszenie Strzelecko - Obronne Gubiński Klub Sportowy Pionier. Sędzią głównym i obserwatorem z ramienia Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego był Mariusz Wudarski, kierownikiem biura obliczeń Robert Olejnik, sekretarzem Ryszard Suwała.
Otwarcia zawodów dokonał Prezes Stowarzyszenia gen. dyw. rez. Wiesław Michnowicz w towarzystwie wicestarosty krośnieńskiego Tomasza Kaczmarka.
Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach nagradzanych medalami, a ten kto zgromadził najwięcej punktów za miejsca w poszczególnych konkurencjach wygrywał Puchar Burmistrza.
Medale za konkurencje strzeleckie odebrali:
Pistolet sportowy strzelenie precyzyjne
1. Ziemowit Patek (Pionier)
2. Tomasz Romanowski (Pionier)
3. Artur Kędzierski (Granica)
Pistolet centralnego zapłonu strzelenie precyzyjne
1. Adam Bilicz (Bilicz Team)
2. Maciej Tamul (Kaliber 7,62 Skwierzyna)
3. Stanisław Bilicz (Bilicz Team)
Pistolet centralnego zapłonu strzelanie szybkie
1. Artur Kędzierski (Granica)
2. Radzisław Szumocki (Pionier)
3. Adam Bilicz (Bilicz Team)
Karabin sportowy
1. Maciej Tamul (Kaliber 7,62 Skwierzyna)
2. Artur Kędzierski (Granica)
3. Rafał Fijołek (Pionier)
Strzelba gładkolufowa
1. Adam Bilicz (Bilicz Team)
2. Ziemowit Patek (Pionier)
3. Dawid Bogdanowicz (Pionier)
Najwięcej punktów zdobył Adam Bilicz i to on odebrał puchar z rąk Burmistrza Bartłomieja Bartczaka.

W przerwach między konkurencjami zawodnicy mogli się posilić specjałami przygotowanymi przez Krzysztofa Kaszka z Restauracji Iskra.

To kolejne zawody rozegrane na obiekcie WKŁ Lis, ale jedne z ostatnich. Dobiegają bowiem końca prace nad strzelnicą klubową SSO GKS Pionier przy ulicy Koszarowej i wszyscy liczą na rozegranie kolejnych zawodów już na nowym obiekcie. Prezes Pioniera w swoim wystąpieniu był powściągliwy i obiecał zawody na nowym obiekcie w przyszłym sezonie natomiast burmistrz liczy na oddanie strzelnicy jeszcze w tym roku przy okazji Zawodów o Puchar Starosty z okazji Święta Niepodległości zaplanowanych na 11 listopada. Jeśli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia zaangażują się bardziej w pomoc w pracach przy budowie to przy dodatkowym wsparciu finansowym jest taka możliwość - powiedział Wiesław Michnowicz. Zatem wszystkie ręce na pokład! Prace wykończeniowe na strzelnicy prowadzone są w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17-21. Kto ma czas, a przede wszystkim chęci do pomocy będzie miłym gościem na Koszarowej.

Podziękowania dla ekipy przygotowującej i prowadzącej zawody: Jerzy Zając, Roman Kaczmarek, Radzisław Szumocki, Ryszard Suwała, Robert Olejnik, Ziemowit Patek, Rafał Fijołek, Dawid Bogdanowicz, Krzysztof Kaszek, Andrzej Kubis, Krzysztof Oleksiński, Tomasz Romanowski, Maciej Jakuszyk, Michał Jakuszyk, Zygmunt Pindel.

komunikat zawodów

  • Miejsce: price