log in

III Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz trzeci strzelcy mieli okazję walczyć o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier. Zawody były inauguracją Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na strzelnicy Wojskowego Koła Łowieckiego LIS w szranki stanęło 27 zawodników by walczyć w siedmiu konkurencjach. Organizatorzy przygotowali cztery konkurencje pistoletowe: pistolet centralnego zapłonu precyzyjny i szybki (czas na oddanie 10 strzałów to 20 s.), pistolet sportowy precyzyjny i szybki; dwie konkurencje ze strzelby gładkolufowej: strzelanie dynamiczne do popperów i strzelanie do tarczy z breneki oraz karabin sportowy, gdzie cele oddalone były o 50m. 

W poszczególnych konkurencjach na podium miejsca zajęli:

Pcz precyzyjny:

 1. Jerzy Zając
 2. Stanisław Bilicz
 3. Dawid Bogdanowicz

Pcz szybki:

 1. Adam Bilicz
 2. Jerzy Zając
 3. Ziemowit Patek

Psp precyzyjny:

 1. Stanisław Bilicz
 2. Roman Kaczmarek
 3. Adam Bilicz

Psp szybki:

 1. Ziemowit Patek
 2. Jerzy Zając 
 3. Radzisław Szumocki

Strzelba gładkolufowa - poppery:

 1. Jarosław Golis
 2. Adam Bilicz
 3. Ziemowit Patek

Strzelba gładkolufowa - breneka:

 1. Michał Szałapski
 2. Michał Jakuszyk
 3. Jerzy Zając

Ksp:

 1. Ziemowit Patek
 2. Adam Bilicz
 3. Rafał Fijołek

Puchar Prezesa wywalczył zawodnik, który zdobył największą ilość punktów za miejsca w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzcą w tej klasyfikacji został Ziemowit Patek (121 pkt.) przed Adamem Biliczem (117) i Jerzym Zającem (112).

Zawody były pierwszymi w Gubinie rozegranymi pod egidą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Sędzią głównym i obserwatorem z ramienia LZSS był Mariusz Wudarski. 

Zawody otworzył oraz udekorował zwycięzców Prezes SSO GKS Pionier gen. dyw. rez. Wiesław Michnowicz. Zawody przygotowali i przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia: Robert Olejnik, Ryszard Suwała, Roman Kaczmarek, Jerzy Zając, Ziemowit Patek, Dawid Bogdanowicz, Bartosz Zając, Zygmunt Pindel, Maciej Jakuszyk, Michał Jakuszyk, Krzysztof Bock, Sylwia Biłeńki.

Gorącą grochówkę i ciepłe napoje nieodpłatnie zabezpieczył Krzysztof Kaszek - właściciel Restauracji ISKRA.

Kolejne zawody liczone do punktacji PZSS odbędą się 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego, a trofeum to Puchar Burmistrza Gubina. Kulminacyjnym akcentem Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości będą zawody zaplanowane na 11 listopada o Puchar Starosty Krośnieńskiego.

Dla sympatyków strzelectwa Stowarzyszenie oferuje nie tylko zawody, ale również treningi strzeleckie z broni kulowej zaplanowane po dwa w każdym miesiącu (grafik na stronie w zakładce "dokumenty do pobrania") oraz treningi strzeleckie z broni pneumatycznej w poniedziałki i środy w godzinach 16-18 na sportowej strzelnicy pneumatycznej zlokalizowanej w budynku Urzędu Miejskiego - wejście od tyłu (niegdyś siedziba Urzędu Gminy).

 

Komunikat zawodów

 

 • Miejsce: price