log in

Strzelecki "Diament"

Wyróżniony Strzelecki "Diament"
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Karolina Pawlak – uczennica gubińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, która w tym roku kończy klasę o profilu mundurowym im. Ułanów Karpackich. Ponadto działa w Stowarzyszeniu Strzelecko-Obronnym Gubiński Klub Sportowy „Pionier” i niedawno została włączona do juniorskiej Kadry Narodowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. To właśnie ona jest tym „diamentem” wymienionym w tytule.

26 lutego, w lokalnym Urzędzie Miejskim, zorganizowano spotkanie osób zaangażowanych w rozwój strzelectwa w naszym mieście, ale także w województwie oraz burmistrza Bartłomieja Bartczaka. Głównym celem tej wizyty było oficjalne przekazanie nowego karabinu, z którego będzie korzystała młoda zawodniczka. Dodać trzeba, że fundatorem tego sprzętu jest Andrzej Kalinowski, Honorowy Członek „Pioniera”. Ponadto w tym dniu do Gubina przyjechali Roman Kędra – Prezes Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego i Krzysztof Stefaniak - medalista mistrzostw Europy oraz olimpijczyk z Moskwy w 1980 r. (zajął tam czwarte miejsce) i wiceprezes Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia”, w którym obecnie trenuje Karolina.

- Wszystko zaczęło się od przyjścia na gubińską strzelnicę, przy ul. Piastowskiej, w budynku z którego korzystała kiedyś gmina wiejska – wyjaśnia zawodniczka. – Od razu poczułam wielką sympatię do tego sportu, a nowy karabin pozwoli mi osiągać coraz lepsze wyniki. Wierzę w to, że dzięki niemu niebawem poprawię „życiówkę”.

Wspomniany sprzęt sportowy jest wyprodukowany przez jedną z wiodących firm na światowym rynku. Właśnie z takich korzystają zawodnicy występujących na zawodach najwyższej rangi – igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy. – Przyznam, że to ja odkryłem duże umiejętności u Karoliny oraz wstępnie ją przygotowałem do kontynuowania kariery w zielonogórskim klubie. Doskonale zdaję sobie sprawę, żeby sięgnąć po najwyższe laury konieczne jest posiadanie sprzętu z najwyższej półki. Dlatego zdecydowałem się pomóc mojej podopiecznej – wyjaśnia A. Kalinowski. – Ponadto lubię pomagać, strzelanie to moja pasja i ciężko mi było przejść obok takiego talentu obojętnie.

Znawcy tej dyscypliny jednogłośnie twierdzą, że młoda gubinianka ma wszystko, żeby już niebawem osiągnąć sukces. Teraz przed nią starty w rundach pucharu Polski i udział w finale tej imprezy, a także mistrzostwa kraju w swojej kategorii wiekowej. – Karolina na co dzień trenuje z Sylwią Bogacką, czyli wicemistrzynią olimpijską z Londynu oraz Natalią Kochańską, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, więc ma kogo podglądać i z kim rywalizować – twierdzi R. Kędra. Zaznaczyć także trzeba, że wspomniany wcześniej K. Stefaniak jest jednym z najlepszych serwismenów i rusznikarzy w Polsce, co oznacza, że nasza zawodniczka ma bardzo dobre zaplecze techniczne.

Po oficjalnym przekazaniu karabinu, Prezes LZSS wręczył gospodarzowi spotkania pamiątkowe odznakę Związku za udział w rozwoju strzelectwa sportowego w mieście i województwie.

O wynikach osiąganych przez Karolinę oraz kolejnych etapach jej kariery z pewnością jeszcze nie raz poinformujemy. Dodać trzeba, że „Pionier” dzięki wsparciu władz samorządowych niebawem otworzy profesjonalną strzelnicę przy ul. Koszarowej. Taka inwestycja może spowodować, że na naszym terenie pojawią się kolejne nieoszlifowane „diamenty”, które pójdą szlakiem wyznaczonym wcześniej przez K. Pawlak.

 

  • Miejsce: price