log in

"Pionier" po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Strzelecko-Obronne Gubiński Klub Sportowy „Pionier” jest już po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym, które odbyło się 2 lutego w restauracji „Iskra”. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie za 12 ostatnich miesięcy, plany na najbliższą przyszłość oraz przyznano wyróżnienia i awanse.

Na początku Prezes, generał dywizji rezerwy, Wiesław Michnowicz przedstawił strukturę organizacyjną, funkcjonowanie  i najważniejsze osiągnięcia Stowarzyszenia. – Nowością jest powstanie sekcji sportów walki, w której uczestnicy będą mogli szkolić się w walce wręcz – zauważył. – Jednak naszym najważniejszym wyzwaniem jest budowa strzelnicy przy ul. Koszarowej. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się osiągnąć ten cel w tym roku.

Ważnym punktem programu obrad były głosowania członków stowarzyszenia, którzy poprzez wyrażenie swojej opinii zgodzili się na zmiany w Zarządzie, reorganizację Komisji Rewizyjnej oraz przyznanie tytułu honorowego członka „Pioniera” Andrzejowi Kalinowskiemu. Ponadto w trakcie spotkania przyznano wyróżnienia dla osób sprzyjających Stowarzyszeniu. Dyplomy otrzymali: Anna Piecha, Piotr Karaś i Dawid Bogdanowicz. Ryngrafy: pułkownik Piotr Kriese, kapitan Paweł Michalak, porucznik Radosław Musin, Jerzy Chamienia i Kazimierz Trzebiński. Brązowe medale za zasługi: Andrzej Iwanicki, mł. insp. Robert Konieczny (Komendant Powiatowy Policji), Wojciech Białek, Ryszard Jakuszyk i Bartosz Zając, a srebrne: pułkownik Piotr Malinowski, Bartłomiej Bartczak i Ziemowit Patek. Ponadto za zaangażowanie doceniono: Krzysztofa Bocka, Jakuba Karpińskiego i Mateusza Dominiaka.

Ciekawym wydarzeniem było przekazanie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gubinie uchwały, która pozwoli zrealizować najważniejszy cel – wybudować wspomnianą wcześniej strzelnicę. – Jestem dumny, że przekazujecie młodym pokoleniom prawdziwą tradycję patriotyczną, która nie jest skażona ksenofobią i nacjonalizmem – wyjaśnił Edward Patek. – Radni zdecydowali, że działka na strzelnice o powierzchni ponad 2,5 hektara zostanie sprzedana SSO-GKS z 99% bonifikatą.

Następnie przyznano nagrody dla najlepszego strzelca roku, którym został Z. Patek, a dalsze miejsca zajęli Jerzy Zając i A. Kalinowski. Z kolei Pionierem Roku wybrano Dominikę Różycką. Na zakończenie uroczystości przyznano awanse uczniom klas o profilu mundurowym im. Ułanów Karpackich z gubińskiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim. Starszym szeregowym kadetem zostali: Anna Bylińska i Jakub Dul (oboje ZSP Krosno Odrzańskie, pozostali ZSO Gubin), Natalia Faltyn, Natalia Filipczak, Wiktoria Hryniewicz, Patryk Krześlak, Katarzyna Leszczyńska, Kacper Pietraszek, Natalia Urban i Krzysztof Ziółkowski. Katarzyna Wróbel otrzymała stopień starszego szeregowego kadeta prymusa. Z awansu na kaprala kadeta mogli cieszyć się: Roksana Eret, Marcin Kiełek, Patrycja Tomczak oraz Grzegorz Ziółkowski. Starszym kapralem kadetem została Oliwia Dankowska, a Sylwia Biłeńki  starszym kapralem kadetem prymusem. Ponadto do stopnia sierżanta kadeta awansowała Natalia Toporska, a starszego sierżanta kadeta: Anna Kamaszko, Karolina Pawlak, Klaudia Romanowska, Kacper Rybkowski, Rafał Szewczyk i Karolina Szymanowska. Na zakończenie D. Różycka otrzymała najwyższy możliwy stopień w klasie mundurowej – starszego sierżanta kadeta prymusa.

- Sukcesywnie się rozwijamy, nasi podopieczni wciąż robią postępy, a organizowane przez nas szkolenia i imprezy cieszą się coraz większym powodzeniem – uważa Z. Patek, jeden z twórców Stowarzyszenia „Pionier”. – Niebawem pierwsi absolwenci opuszczą klasę mundurową w ogólniaku i jestem pewien, że wielu z nich ma gwarantowaną przyszłość w służbach mundurowych. Przecież właśnie do tego ich szkolimy.

Pamiętajmy, że SSO GKS Pionier to nie tylko klasy mundurowe, ale też klub strzelecki należący do struktur Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nasi członkowie mogą ubiegać się o pozwolenie na broń do celów sportowych. Można też przyjść na trening i nauczyć się posługiwania bronią. Grafik treningów strzeleckich znajduje się na naszej stronie (www.pionier.gubin.com.pl) lub na oficjalnym profilu na Facebooku.

 

 

  • Miejsce: price