log in

Gwiazdkowy Piknik Strzelecki

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Opady śniegu nie odstraszyły strzeleckiej braci i wielu z członków Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier zameldowało się na strzelnicy Wojskowego Koła Łowieckiego LIS w Bieżycach. Oderwani od przedświątecznych przygotowań wzięli udział w Gwiazdkowym Pikniku Strzeleckim. Wśród gości znalazł się Przewodniczący Rady Miejskiej Edward Patek i sympatyk Stowarzyszenia Kazimierz Trzebiński, gościnnie wystąpili też harcerze z Próbnej Gubińskiej Drużyny Wędrowniczej Podziemie z drużynową Wiktorią Mikołajko. Impreza składała się z dwóch części: turnieju strzeleckiego i pikniku. Zawodnicy stanęli w szranki w trzech konkurencjach: pistolet, strzelba gładkolufowa i karabin. W ciągu 25 sekund należało oddać 10 strzałów z pistoletu sportowego do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 25m. Utrudnieniem była wymiana magazynka. W tej konkurencji zwyciężył Andrzej Kalinowski (79 punktów) przed Ziemowitem Pakiem (77) i Sylwestrem Cichoszem (76). W konkurencji strzelba gładkolufowa należało zestrzelić 10 reaktywnych celów z doładowaniem broni. Najlepszy wynik uzyskał Ziemowit Patek (28,92 s), drugi był Michał Szałapski ()35,76 s, a trzeci Bartosz Zając (37,90 s). Zwieńczeniem zawodów był konkurs pojedynczego strzału do okolicznościowej tarczy. Wygrywał ten, kto strzelił najbliżej środka niewielkiej tarczy, autor najsłabszego strzału został fundatorem tarczy na kolejny rok. W tej konkurencji bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Kalinowski, któremu do ideału zabrakło około 5 mm. 

Uczestnicy zabawy udali się do przygotowanej przez restaurację Iskra części gastronomicznej, gdzie mogli się ogrzać przy rozpalonym przez harcerzy ognisku. Krzysztof Kaszek serwował tu kawę, herbatę i kiełbasę z grilla. Atrakcją był ufundowany przez Ryszarda Jakuszyka  pieczony dzik z kaszą. W tych okolicznościach Prezes Wiesław Michnowicz wręczył trofea: "złote łuski" z grawerem i miniaturka okolicznościowej tarczy, której oryginał zawiśnie w biurze Klubu.

Głównym organizatorem zawodów był wiceprezes do spraw sportu Jerzy Zając, sędzią głównym zawodów był Robert Olejnik, sekretarzem Ryszard Suwała, strzelanie prowadzili Ziemowit Patek i Sylwester Cichosz. Zabezpieczenie logistyczne stanowiła grupa pod kierunkiem Radzisława Szumockiego w składzie: Bartosz Zając, Mateusz Dominiak, Krzysztof Oleksiński, Damian Pytiak.

W radosnych nastrojach uczestnicy przekazali sobie świąteczne życzenia. Kolejne treningi już w styczniu, a zawody? Może już na własnym obiekcie przy ulicy Koszarowej?

Tekst: Ziemowit Patek

Zdjęcia: Robert Olejnik, Radzisław Szumocki, Radosław Petluszewski, Ziemowit Patek

 

  • Miejsce: price