log in

Walka o indeks

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rozmowa z Bartłomiejem Włodarczykiem - kandydatem na studia wojskowe

ZP - Bartku, wróciłeś z egzaminów na wymarzoną uczelnię. Co to za uczelnia i jaki kierunek?

BW - Wojskowa Akademia Techniczna, wybrałem trzy kierunki : Geodezja i Kartografia, Elektronika i Telekomunikacja oraz Budownictwo.

- Z czego składała się rekrutacja?

- W pierwszej kolejności w wyznaczonym terminie przez WAT dokonałem internetowej rejestracji na Akademię z zaznaczeniem wybranych przeze mnie kierunków. Następnie kierując się wytycznymi przez WAT napisałem swój życiorys i wniosek do Rektora o powołanie do służby kandydackiej. Czekałem na informację z WKU któremu podlegam na skierowanie na wymagane przez WAT badania. W następnej kolejności wysłałem na WAT wszystkie wymagane dokumenty, po przejściu badań, został wyznaczony termin w którym miałem się stawić w Warszawie na egzamin sprawnościowy i rozmowę kwalifikacyjną.

- Ilu było kandydatów?

- Po zamknięciu listy rekrutacyjnej nikt nie miał świadomości ilu nas jest. Na ostatnim etapie okazało się że chętnych jest 1839 osób na 610 miejsc na Akademii .

- Dostałeś od Zarządu SSO GKS Pionier zaświadczenie o przynależności do Stowarzyszenia i udziale w szkoleniu. Wiesz ilu kandydatów legitymowało się takim zaświadczeniem jak Twoje? Pomogło w walce o indeks?

- Nie mam pojęcia ilu kandydatów mogło się legitymować takim zaświadczeniem. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej z egzaminatorami wspomniałem, że brałem czynny udział w szkoleniach wojskowych i okazałem swoje zaświadczenie, na co egzaminator w stopniu majora oświadczył, iż osoby angażujące się w tego typu przedsięwzięcia są mile widziane na Akademii.

- Najważniejsze pytanie: dostałeś się?

- W pierwszym podejściu w roku 2016 niestety nie udało mi się dostać, ale jestem osobą dążącą do celu jaki sobie wyznaczyłem, poprawiłem wyniki z matury. Przez cały rok regularnie ćwiczyłem, aby jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu w 2017 roku i cel swój osiągnąłem- dostałem się na kierunek: Elektronika I Telekomunikacja.

- Przed Tobą tzw. unitarka i kilka tygodni w nowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że to czego się u nas nauczyłeś pomoże Ci przez to przebrnąć. Mam nadzieję, że opowiesz o tym podczas pierwszego urlopu.

- Myślę że regularne treningi, chęć osiągnięcia wyznaczonego celu, oraz wszystko czego mnie nauczyliście pomoże mi przetrwać najtrudniejszy okres na studiach, za co jestem Wam wdzięczny. Jak najbardziej i z miłą chęcią w pierwszym wolnym terminie podzielę się z chętnymi jak to wygląda "od środka". Wszystkim biorącym udział oraz szkolącym i organizującym przez Was szkolenia dziękuję. 

- Powodzenia

 

 

 

 

  • Miejsce: price