log in

Pierwszy Piknik Strzelecko - Obronny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Strzelecko Obronne Gubiński Klub Sportowy „Pionier” powstało całkiem niedawno, ale już w wyraźny sposób zaistniało w lokalnym społeczeństwie. To właśnie jego członkowie, przy udziale Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Aquatic”, zorganizowali Pierwszy Piknik Strzelecko - Obronny.

Impreza odbyła się 20 września na terenie strzelnicy Wojskowego Koła Łowieckiego „Lis” w Bieżycach. – Przygotowaliśmy mnóstwo rozrywek i jestem pewien, że nikt nie opuści tego miejsca znudzony i niezadowolony – stwierdził prezes „Pioniera”, generał dywizji rezerwy Wiesław Michnowicz. – Oczywiście główną atrakcją są zawody strzeleckie, które zostaną przeprowadzone w kilku kategoriach.

Chętnych do spróbowania swoich sił na strzelnicy nie brakowało, gdyż była ich ponad setka, w tym przedstawiciele miejskich władz samorządowych – burmistrz Bartłomiej Bartczak i jego zastępca Justyna Karpisiak. Jakie konkurencje zorganizowano? Było tam ASG, karabinek i pistolet pneumatyczny, karabinek i pistolet sportowy bocznego zapłonu i pistolet kaliber 9 mm. – Ponadto każdy mógł oddać strzały do celu oddalonego o 50 metrów z karabinu 5,56 mm oraz z karabinu wyposażonego w lunetę, kaliber 7,62 mm, gdzie tarcza była postawiona 100 metrów od stanowiska – dodaje Andrzej Kalinowski, wiceprezes Stowarzyszenia.

Jednak rozstrzygnięcie turnieju nie było jednoznaczne z zamknięciem pikniku. Swoje pokazy, połączone z ćwiczeniami praktycznymi przeprowadził Pluton Obrony Terytorialnej z Międzyrzecza oraz Stowarzyszenie Historyczne Lubusz. To oni zaprezentowali jak używać sprzętu do wykrywania metalu i przeprowadzili instruktaż wspinaczki górskiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć gorącej, wojskowej grochówki. – Część broni wypożyczył nam Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia” – tłumaczy Ziemowit Patek, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia. – Także z nimi podpisaliśmy stosowne porozumienie o współpracy, więc można zauważyć, że nasze powiązania już w tej chwili są bardzo mocne.

Był to pierwszy Piknik Strzelecko Obronny. Jednak rozmach, zaangażowanie organizatorów, bogaty w atrakcje program i zainteresowanie mieszkańców wskazują na to, że na tym jednym przedsięwzięciu się nie skończy. Ci, którzy byli tego dnia w Bieżycach byli świadkami narodzin nowej cyklicznej imprezy, która na stałe zagości w lokalnym kalendarzu.

 

  • Miejsce: price